таг: Николовски

Кире Николовски се врати во Еуро Никел

0
Кире Николовски по речиси пет години повторно ќе биде дел од кавадаречкиот прволигаш откако ја официјализираше соработката со Еуро Никел. Поранешниот репрезентативец...

Николовски заминува од Кожув

0
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Кирил Николовски си замина од Кожув и кариерата ќе ја продолжи во друга екипа. Искусниот крилен центар беше член...

Николовски пред почетокот на квалификациите: Тука сум, да помогнам колку што...

0
Повратникот во македонската кошаркарска репрезентација Кирил Николовски е подготвен да даде максимум во дресот со националниот грб доколку добие шанса од селекторот Драган...