таг: Никел

Убедливи победи на Еуро Никел и Академија ФМП

0
Еуро Никел имаат серија од две победи по ред по лошата серија на почетокот на сезоната. Кавадарчани на домашен терен го совладаа Куманово...

Шампионот МЗТ Скопје поразен дома од Еуро Никел

0
Кошаркарите на Еуро Никел приредија изненадување совладувајќи го на гостински терен актуелниот првак МЗТ Скопје Аеродром со 87:75, во еден од трите натпревари...