таг: нетс

Кевин Дурант треба да се врати на кошаркарските терени оваа недела

0
Ѕвездата на НБА-лигашот Бруклин нетс, Кевин Дурент, се очекува да се врати на терените оваа недела. Дурант моментално е во карантин. Во...

Шоу на Харден во ЛА, Голден Стејт подобар од Феникс

0
Бруклин Нетс успеа да победи на гости во „Стејплс центарот“ против Лос Анџелес Лејкерс, со 122:115, во еден од петте меча кои се...

Чикаго Булс го совлада Бруклин, пораз на Голден Стејт

0
НБА тимот на Чикаго Булс славеше над Бруклин Нетс на гости со конечни 107:111. Најдобар на мечот беше Левин кој постига 31....

Харден: Нетс добиваат ритам во нападот

0
Кошаркарот на Бруклин нетс, Џејмс Харден изјави дека тимот засилен како резултат на размените, почнува да фаќа ритам и да се подобрува. ...

Прва победа на Бруклин со Дурант, Ирвинг и Харден во составот

0
Екипата на Бруклин нетс ја забележа првата победа со Кајри Ирвинг, Џејмс Харден и Кевин Дурант во составот. Ноќеска Бруклин го совлада...