таг: Несторовски

Несторовски доби шанса, Удинезе славеше против Сасуоло

0
Удинезе и Илија Несторовски запишаа уште еден триумф во Серија А откако славеша на домашен терен против...

Удинезе одигра без голови против Кротоне, Несторовски првпат сезонава стартер

0
Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски за првпат сезонава се најде во почетниот состав на Удинезе во ремито без голови на домашен терен против Кротоне,...