таг: несогласување

Жезус ја напушти клупата на Бенфика

0
Поради несогласување со своите играчи, 67-годишниот стратег Хорхе Жезус денеска ја напушти клупата на португалскиот фудбалски гигант Бенфика. Во последниот настап под...