таг: нерешено

Челси и Ливерпул ги поделија бодовите

0
Големото дерби во Премиерлигата меѓу Челси и Ливерпул заврши нерешено 2-2. Во седмата минута Пулишиќ се најде во ситуација еден на еден...

ФОТО: Вардар со порака за Комити по нерешените 27-27 со Еурофарм...

0
Еурофарм Пелистер и Вардар одиграа нерешено 27-27, домашните со серија од 6-1 во завршните минути стигнаа до супер резултат 27-26, иако губеа на...

ВИДЕО: Голманот им донесе бод на Севиља

0
Ваљадолид одигра нерешено 1:1 со Севиља во 28. коло од Ла Лига. „Виолетовите“ поведоа со...