fbpx

таг: Нексе

Дејвис: Ќе беше многу подруго ситуацијата ако беше спротивна и ако...

0
Давид Дејвис против хрватски Нексе ќе го има на своето деби на клупата на актуелниот ракометен шампион Вардар. Во пресрет на отворањето на...

Хрвоје Хорват со амин од Лино Червар назначен за селектор на...

0
Стратегот на Нексе, Хрвоје Хорват е назначен за нов селектор на Хрватска. Позицијата селектор остана празна после оставка на Лино Червар, која денеска...