fbpx

таг: некогашен

Јорданчо Давитков не е тренер веќе на романскиот Таргу Џиу

0
Македонскиот кошаркарски стратег и некогашен селектор, Јорданчо Давитков, ја заврши својата авантура во романскиот клуб Таргу Џиу, со кого денеска ги раскина договорот....

Матеус: Не ја отпишувајте Македонија, не заборавајте дека тие ја победија...

0
Познатиот некогашен германски фудбалер Лотар Матеус порачува дека Македонија не смее да се отпише. „Тешка, многу тешка е таа група....