таг: неизвесен

Елиф Елмас повторно позитивен на коронавирус

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец во редовите на Наполи, Елиф Елмас, е неизвесен за настап на првенственото дерби против Јувентус, идниот понеделник поради позитивен наод...

Порази на ТФТ и ФМП Академија во БИБЛ лигата

0
Во тесен и неизвесен натпревар Ибар Розаје со 79-77 го совлада ТФТ. За Ибар тоа беше прв сезонски триумф на четири одиграни натпревари, додека...