таг: недколку

Проблеми за Шведска: Фудбалерот со македноско потекло позитивен на КОВИД-19

0
На само недколку дена пред почетокот на ЕУРО 2020, Шведска се соочува со проблеми. Шведскиот репрезентативец и фубалер на Јувентус, кој има...