таг: негатива

Македонија доцна се разбуди и има минимална негатива против Црногорците

0
Ракометната селекција на Македонија има негатива по првите 30 минути против Црна Гора. Во Дебрецин, нашите избраници лошо отворија и дозволија противникот да...

Нов кикс на Шкендија, Работнички триумфално низ Велес

0
Актуелниот македонски фудбалски шампион Шкендија се најде на 11 бода негатива во однос на лидерот Шкупи по денешниот кикс во дуелот со Тиквеш....

Македонски навивач експлодираше од радост на Олд Трафорд – го развеа...

0
Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се кренаа јуначки после непријатната негатива од 0:2 против незгодната Аталанта. Но потоа следуваше феноменален пресврт по кој камерите...