таг: НБАлигашот

Кевин Дурант треба да се врати на кошаркарските терени оваа недела

0
Ѕвездата на НБА-лигашот Бруклин нетс, Кевин Дурент, се очекува да се врати на терените оваа недела. Дурант моментално е во карантин. Во...

Феникс потпиша со Лендри Шамет

0
НБА-лигашот Феникс санс се согласи да го продолжи договорот на својот кошаркар Лендри Шамет. Според инсајдерот на „ЕСПН“, Адријан Војнаровски, договорот ќе...