таг: на чекор до освојување

ВИДЕО: Гвардиола и Манчестер Сити пред промоција на шампиони на Англија

0
Фудбалерите на Манчестер сити се приближија на чекор до освојување на шампионската титула во Англија со гостинскиот триумф попладнево во Лондон над Кристал палас со 2:0...