таг: на екипата Мерцедес

Мерцедес на 18 февруари ќе го претстави новиот болид

0
Болидот за новата сезона во Формула 1 на екипата Мерцедес ќе биде промовиран на 18 февруари, а истиот ден ќе биде извршено и пробното тестирање. Новиот болид на Мерцедес...