fbpx

таг: најтрофејниот

Тежок пораз на Работнички од Феникс

0
Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив, Работнички, доживеа дебакл на гостувањето во „Јане Сандански“ на гости кај Феникс, во меч од 13. коло на домашното...

Работнички со лекција за Академија ФМП

0
Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив Работнички одигра доминантен натпревар и славеше над Академија ФМП (100-77) во рамки на шестата рунда во Првата лига. ...

Официјално: Самсоненко го продаде Вардар за 32.500 евра!

0
Најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија, Вардар кој за прв пат во домашниот шампион игра во втората лига, од вчера има нов сопственик откако...

Комити: Веруваме дека постои волја да се реши судбината на Вардар 

0
Верните навивачи на најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, „Комити“, ја продолжуваат борбата за спас на Вардар по откажувањето на Сергеј Самсоненко да...