таг: најкорисен

Везенков, е прогласен за најкорисен играч во Евролигата

0
Кошаркарот на Олимпијакос, Саша Везенков, е прогласен за најкорисен играч (МВП) во Евролигата за сезоната...

Џоел Ембид ја прекина доминацијата на Никола Јокиќ

0
Кошаркарот на Филаделфија, Џоел Ембид, е прогласен за најкорисен кошаркар во најсилната лига на светот...

Миротиќ МВП за декември во Евролигата

0
Кошаркарот на Барселона, Никола Миротиќ е прогласен за најкорисен играч на Евролигата во декември. Минатиот месец 30-годишниот Црногорец со шпански пасош, оствари...