fbpx

таг: Начевски

Славе Николов и Ѓорѓи Начевски добија нова задача на ЕП

0
Најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов повторно добија задача да судат на Европското првенство (ЕП) кое се игра во Унгарија...

Нова дерби пресметка на ЕП за Славе Николов и Ѓорѓи Начевски

0
Македонските ракометни судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го имаат својот трет ангажман на Европското машко ракометно првенство. Тие се делегирани...

Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе ја имаат првата задача на...

0
Најдобриот судиски пар во светот Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ја добија првата задача на Европското првенство. Тие утре во рамки на 2....

Дербито Еурофарм Пелистер – Вардар ќе го судат најдобрите

0
Најдобрите македонски судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, го добија да го судат второто најголемо македонско дерби оваа сезона меѓу Еурофарм Пелистер и...

IN MEMORIAM: Почина поранешен ракометен судија

0
Почина Ристо Начевски, поранешен македонски судија што подоцна ја извршуваше и  делегатската функција. Начевски беше познат македонски судија кој судеше во пар...