таг: натпреварувачка

Милан Илиевски ја продолжува соработката со Работнички

0
Работнички со оптимизам влегува во проектот за новата натпреварувачка сезона 2023/24 во Првата фудбалска лига, а раководството на клубот има доверба во шефот...

Финалниот натпревар од купот „Благоја Георгиевски-Буштур“ повторно на Кале

0
И во оваа натпреварувачка сезона 2021/2022, Македонската кошаркарска федерација ќе биде организатор на финалниот турнир од Купот „Благоја Георгиевски-Буштур“. Натпреварите, во машка...