таг: натпревари

Еурофарм Пелистер ги дозна термините за првите четири натпревари

0
Еурофарм Пелистер ги дозна конкретните термини за првите четири натпревари од Лигата на шампионите. Македонскиот...

Mажите на дуел со Белгија, дамите против Летонија

0
Одбојкарските репрезентации на Македонија денеска ќе бидат домаќини на натпревари од Европската лига. Одбојкарите ќе...

Македонија, 16-та на Европското Првенство за ракомет на плажа

0
Ракометната репрезентација на Македонија за натпревари на плажа, со пораз се прости од Европското првенство...

Победа за Бостон, Кливленд и Феникс Санс

0
Bо НБА лигата изминатата ноќ се одиграа три натпревари, два од првото коло од плеј-офот во Источната конференција и еден на Западот. ...

Раководството на Интер нема да го отпушти тренерот Инзаги

0
„Нероаѕурите“ загубија два од последните три натпревари во Серија А и заостануваат 18 бода зад...

Победи за Бостон и Денвер, пред паузата за Ол Стар викендот

0
Изминатата ноќ се одиграа десет натпревари во НБА, а победи забележаа најдобрите екипи Бостон и Денвер. Следува шестдневна пауза поради Ол-стар викендот во...

Ждребот, лесна задача за Јунајтед и Њукасл?!

0
По завршувањето на последните четвртфинални натпревари во Карабао Купот, традиционално во Англија веднаш е извршена ждрепката за...

Скандал со местени натпревари, започнува истрагата против Бенфика

0
Обвиненија за местење натпревари против Бенфика и претседателот Руи Коста. Сите членови на одборот на директори од...

Голови, “Катар 2022” пред Русија и Бразил

0
За време на Светското првенство во Катар, на 64 натпревари беа постигнати 172 гола, што е најмногу...

Далас ја прекина негативна серијата, Оклахома со 11 тројки против Минесота

0
Далас ја прекина серијата од два натпревари со победата над Оклахома од 121:114. Словенецот, кој ги пропушти...