fbpx

таг: Натпреварите

14. коло на Првата фудбалска лига на Македонија

0
Викендов ќе се одиграат натпреварите од 14. коло од Првата фудбалска лига на Македонија. Натпреварот меѓу Скопје...

“Старата Дама” пред голем испит, Динамо Загреб против Милан

0
Натпреварите во групите Е, Ф, Г и Х ќе го отворат претпоследното коло, во фазата по групи во Лигата на шампионите. Дербито ќе...

Вардар и Академија Пандев, супер фаворити

0
Фудбалска среда во Македонија, а на програмата се натпреварите од осминафиналето на Купот на Македонија. Лидерот на табелата во Првата лига, тимот на...

Натпреварот против Грузија на 23 септември, познат датумот и за мечот...

0
Во рамки на натпреварите од УЕФА – Лигата на нациите, Алсат дознава дека собирот на фудбалерите ќе...

Одложен уште еден меч во Првата кошаркарска лига поради коронавирус

0
На програмата овој викенд се натпреварите од 14. коло на Првата македонска кошаркарска лига, но наместо шест ќе се одиграат четири дуели. ...

Натпреварите од ЛШ, Лил – Челзи и ПСЖ – Реал Мадрид...

0
Европската фудбалска федерација (УЕФА) ја коментираше ситуацијата со натпреварите од осминафиналето од Лигата на шампионите Лил – Челзи и ПСЖ – Реал Мадрид....

Нов ден, нова тура позитивни: Кањелас, Палмарсон, Елисон….

0
Репрезентацијата на Шпанија пред почетокот на натпреварите од главната фаза на Европското првенство пријави два играчи кои биле позитивни на коронавирус. На...

Нов ковид-протокол во Серија А

0
Натпреварите од Серија А ќе бидат одложени доколку во тимот има најмалку девет играчи позитивни на Ковид-19. Одлуката ја донесе италијанската влада на...

Билетите за СП 2022 за Катарците ќе чинат 11 долари, за...

0
Позната е цената на билетите за натпреварите на завршниот турнир на Светското првенство во 2022 година, што ќе се одржи во Катар. ...

Доколку сакате да го следите ЕП во ракомет и нашата селекција...

0
Натпреварите на Европското ракометно првенство во Унгарија и Словачка ќе се играат пред публика, а доколку некој уште има желба да ги следи...