fbpx

таг: Наполи

VIDEO / Барселона победи во Наполи, Ренџерс го елиминира Дортмунд

0
Барселона забележа убедлива победа на гостувањето кај Наполи со 4-2, за пласман во четвртфиналето на Лига Европа....

Спалети: Наполи може да игра подобро

0
Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети не е задоволен од играта на неговиот тим и покрај победата над Болоња (2:0) во 22. коло од...

Инсиње летово ќе се пресели во Торонто, трансферот е договорен

0
Играчот од средниот ред на Наполи, Лоренцо Инсиње ќе се пресели во Торонто ова лето. Според инсајдерот Фабрицио Романо, 30-годишниот Италијанец одлучи...

Елиф Елмас повторно позитивен на коронавирус

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец во редовите на Наполи, Елиф Елмас, е неизвесен за настап на првенственото дерби против Јувентус, идниот понеделник поради позитивен наод...

Почина братот на Диего Марадона

0
„Хуго Марадона е мртов“, соопшти Наполи во кусото соопштение, потврдувајќи ги информациите на италијанските медиуми дека доживеал срцев удар. „Ел Турко“, како...

Наполи со прва информација за повредата на Елиф Елмас

0
Италијанскиот фудбалски тим на Наполи претрпе шок на домашен терен од Емполи и со бизарен гол загуби со резултат 0:1, но тоа не...

Наполи на крилјата на Македонецот: Два гола на Елмас против Лестер...

0
Наполи и Лестер ни приредуваат вистинска голеада во Неапол. По 53. минути игра на семафорот стои преднсот од 3-2 за неаполитанците, а најголема...

ВИДЕО: Наполи го растури Лацио во вечерта посветена на Марадона

0
Во последниот натпревар од 14 коло во Серија А, Наполи на домашен терен со 4:0 го декласира Лацио во вечерта посветена на легендарниот...

Наполи со Елмас го растури Лацио

0
Италијанскиот фудбалски клуб Наполи одигра одличен меч против и оствари убедлива победа од 4-0. Серијата ја отвори Зиелински уште во седмата минута...

Наполи три месеци без повредениот Осимен

0
Актуелниот лидер во Серија А, Наполи, следните три месеци ќе биде без услугите на нигерискиот репрезентативен напаѓач Виктор Осимен поради орбитална фрактура на...