таг: нагетс

Деветмина повредени од огнено оружје во прославaта во Денвер

0
Илјадници луѓе ги преплавија улиците на Денвер откако Нагетс ја обезбедија својата прва титула во...

“Јокиќ ја менува кошарката пред нашите очи”

0
Никола Јокиќ ги предводеше Денвер Нагетс до титулата во Западната конференција и првиот пласман во големото финале во НБА лигата. Јокиќ, во плеј...

Денвер подобар од шампионот, Дончиќ промаши шут за победа

0
Кошаркарите на Денвер Нагетс во третиот натпревар без Никола Јакиќ, ја забележаа првата победа. Денвер...

Пораз за Денвер во Њу Јорк, шампионот падна во Мемфис

0
Лидерот на Западот, екипата на Денвер Нагетс падна на гостувањето кај Њујорк Никси (116-110). Пресметката...

Познати се првите петорките и капитените за Ол Стар натпреварот

0
Кошаркарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, ќе биде стартер во тимот на Западот на претстојниот НБА ол-стар...

Победа против Денвер, но го изгубија Ентони Дејвис

0
Лос Анџелес Лејкерс го добија дуелот против Денвер Нагетс со 126:108, но го загубија Ентони Дејвис кој...

Денвер гo победи Хјустон, Оклахома поразенa од Њу Орлеанс

0
Денвер Нагетс ги победија Хјустон Рокетс со 129:113, додека Оклахома Сити Тандер беа поразени од Њу Орлеанс Пеликанс со 105:101 во синоќешните дуели...

Три НБА екипи разменија играчи

0
НБА тимовите на Денвер Нагетс, Бостон Селтикс и Сан Антонио Спарс разменија играчи. Денвер Нагетс ги испратија во Бостон Бол Бол и Пи Џеј...

Никола Јокиќ прогласен за МВП на сезоната во НБА лигата

0
Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ е прогласен за МВП (најкорисен играч) на регуларната сезона во НБА-лигата, објави инсајдерот на „Атлетик“, Шамс Харанија....

НБА: Денвер ја совлада Јута, Јокиќ го повтори рекордот во кариерата

0
Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, го повтори својот личен рекорд по број на постигнати поени на еден НБА натпревар. Србинот синоќа...