таг: Нагелсман

Нагелсман: Непознато лице ги откри тактичките планови пред срдбата со Бохум

0
Тренерот на Баерн, Јулијан Нагелсман е многу лут поради фактот што непознато лице ги открило тактичките планови на тимот во пресрет на натпреварот...

Иако два пати бил вакциниран, тренерот на Баерн Минхен се заразил...

0
„Џулијан Нагелсман беше тестиран за коронавирус и тестот беше позитивен иако двапати беше вакциниран против корона. Тој ќе лета назад во Минхен одвоено...

Нагелсман позитивен на коронавирус

0
Тренерот на Баерн Јулијан Нагелсман е позитивен на коронавирус, и тој тест го добил за време на гостувањето во Лисабон. Нагелсман веднаш...

Нагелсман: Левандовски треба да ја добие Златната топка

0
Тренерот на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман смета дека напаѓачот Роберт Левандовски треба да ја добие Златната топка на крајот на годината. –...

Нагелсман не знае за победа како тренер на Баварците: Баерн претрпе...

0
Јулијан Нагелсман повторно им даде шанса на сите играчи, но некои очигледно не беа подготвени да играат за првиот тим на германскиот шампион....