fbpx

таг: навлегува

Саудијците од Њукасл го купуваат и Олимпик Марсеј?

0
Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман сериозно навлегува во светскиот клупски фудбал. Тој го купи англискиот премиерлигаш Њукасл, во преговори е за да го...