таг: навивач

Хулиганите убиле навивач на АЕК, одигрувањето на натпреварот е под знак...

0
Еден навивач на АЕК (22) го загуби животот во пресметката на хулиганите на атинскиот клуб...

ВИДЕО: Инцидент на Австралија Опен, навивач кусо го прекина финалето Медведев-Надал

0
Навивач се обиде да истрча на теренот за време на финалето на Австралија опен меѓу Данил Медведев и  Рафаел Надал. ...

Затворска казна за англиски навивач поради расизам

0
Навивач на англиската фудбалска репрезентација кој емитуваше видео стрим на својот Фејсбук профил додека во живо испраќаше расистички навреди кон репрезентативците Маркус Рашфорд,...

ФОТО+ВИДЕО: Навивачот кој го дупна тапанот, доби нов тапан за натпреварот...

0
Македонскиот навивач кој стана хит на социјалните мрежи, откако се појави видеото како ја бодри Македонија, и на дупнат тапан удираше дваесет минути....