таг: Навивачката

Член на навивачката група Комити, стана ММА борец

0
Член на навивачката група Комити, Мартин Антевски – Мапе стана ММА борец. Антевски е голем навивач на Вардар и член на популарните „Комити“,...

„Чкембари“ со ултиматум до градоначалничката Петровска: Уште утре слушате апел, штетата...

0
Навивачката група „Чкембари“ од Битола по последните случувања во Пелистер испратија и ултиматум до актуелната власт во Битола која многу ветуваше во предизборниот...

И Чкембарите во Кавадарци: „Среќен 30-ти роденден браќа“

0
Навивачката група „Чкембари“ од Битола вчера беше дел од големиот спектакл кој се случуваше во Кавадарци. Со транспарент на кој пишува „Среќен...

ФОТО: За „Комити“ Самсоненко и Шилегов се „гробарите“ на ФК Вардар

0
Навивачката група „Комити“ на својата фејсбук страница објави фотографија, помалку морбидна, но со оглед на ситуацијата во...

Комитите бараат спас за ФК Вардар: Ако Вардар биде запрен, Скопје...

0
Навивачката група Комити изминатиов период активно апелира дека фудбалскиот клуб Вардар треба да се спаси од финансискиот колапс во кој се наоѓа што...