таг: Мухова

Полуфиналистката на Австралија опен, Мухова, ќе го пропушти турнирот во 2022...

0
Чешката тенисерка Каролина Мухова нема да учествува на Австралија Опен 2022.Годинава Мухова во Мелбурн стигна до полуфиналето. Таа ја заврши сезоната 2021...