таг: Мундијал

Меси посочи кои се фаворити за титулата во Катар

0
За 33 дена ќе започне Светското првенство во Катар. Овој Мундијал ќе биде последен за аргентинскиот волшебник, Лионел Меси. Поради тоа, Меси...

Русија без национални обележја на ракометниот Мундијал

0
Русија на јануарскиот ракометен Мундијал ќе настапи без национални обележја, под името „екипа на Руската ракометна федерација“ (РХФ), објави вчера Меѓународната ракометна федерација...