таг: мотоспорт

Порше сака да стане снабдувач на мотори за Формула 1

0
Шефот на одделот за мотоспорт на Порше, Томас Лоденбах, зборуваше за желбата на компанијата да стане снабдувач на мотори за Формула 1. ...