таг: младинска

Репрезентативецот Мирковски ги смени клупските бои во Италија

0
Стандардниот член на македонската младинска кошаркарска репрезентација Богдан Мирковски останува во Италија, но кариерата ќе ја продолжи во нов клуб. Мирковски, кој...