fbpx

таг: Миура

Педесетипетгодишниот Миура потпиша за нов клуб

0
Јапонската фудбалска ѕвезда Казујоши Миура и официјално ја продолжи својата кариера, потпишувајќи на 55-годишна возраст договор со четвртолигаш, каде тренер е неговиот повозрасен...

Миура не запира и на 54. години – Ме бараат осум...

0
Легендарниот 54-годишен јапонски фудбалер Казујоши Миура објави дека нема намера да ја заврши својата кариера, наведувајќи оти за неговите услуги на теренот сè...

Највозрасниот фудбалер на светот Миура потпиша нов договор

0
Легендарниот јапонски фудбалер Казујоши Миура, кој на 26 февруари ќе го прослави својот 54 роденден, го продолжи за уште една година договорот со...