таг: Миркуловски

Миркуловски: Оваа сезона е моја последна, останувам тука за Македонија за...

0
Филип Миркуловски го потврди после натпреварот со Данска кој најави дека оваа сезона е последна во неговата кариера. „Игравме за наша...

Миркуловски: Грешките беа пресудни за поразот од Словенија

0
Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски даде свој коментар за тоа како го виде овој прв наш меч на ЕП кој се одигра вечерва...

Филип Миркуловски одбележа јубилеј во дресот на Вецлар

0
Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски се најде во составот на Вецлар против Мелсунген на Роберто Гарсија Парондо и прослави јубилеј. Средниот бек...

Повредата на Миркуловски сепак не е од посериозен карактер

0
Македонскиот ракометар Филип Миркуловски заработи повреда на натпреварот против Лајпциг одигра последниот викенд, а првите информации беа дека се работи за сериозна повреда...

Миркуловски со моќна порака: Светскиот првак на колена, чудо кое не...

0
Филип Миркуловски по мечот и победата над Данска испрати моќна порака преку социјалните мрежи. ...