таг: Милошевски

Канатларовски: Франција е голем фаворит во групата, со нетрпение го очекуваме...

0
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година на тренинг центарот „Петар Милошевски“ го одработи последниот официјален тренинг пред утрешниот меч против силната селекција на...

Филип Милошевски реизбран во Арбитражната Комисија на ИХФ

0
Генералниот секретар на Ракометната Федерација на Македонија, Филип Милошевски, на денешниот конгрес на ИХФ, беше реизбран како член на Арбитражната Комисија. Покрај...