таг: МилинковиќСавиќ

Сергеј Милинковиќ–Савиќ во Ал Хилал за 150 млн евра?!

0
Српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија. Како што дознава „Моцарт...

Сергеј Милинковиќ-Савиќ пред трансфер во Јувентус

0
Фудбалерот на Лацио и српски фудбалски репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ со својата форма во Лацио и понатаму е мета на големите фудбалски тимови. ...