таг: Милевски

Милевски: Македонија може да биде конкурентна само ако функционира како тим

0
Селекторот на македонската репрезентација, Благоја Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за двата квалификациски натпревари за ЕП 2024 против Италија (9 септември,...

Благоја Милевски го објави списокот, има еден дебитант

0
Македонскиот селектор Благоја Милевски денеска го објави списокот на фудбалери со кои ќе тргне во новиот евоквалификациски циклус за пласман на Еуро 2024...

Македонија со “домашни” сили против Саудиска Арабија

0
Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски, денес ќе ги скенира квалитетите на домашните фудбалери. Во...

Милевски: Мечот со Саудиска Арабија е убава можност за проверка на...

0
Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски го соопшти списокот на повикани фудбалери од домашниот шампионат дополнет...

Милевски го откри списокот, Несторовски не е на него

0
Македонскиот фудбалски селектор Благоја Милевски го објави списокот на играчи за плејоф предизвикот против Италија на 24...

Милевски: Оваа селекција нема еден лидер,туку има повеќе лидери

0
На прес-конференцијата по мечот, селекторот Благоја Милевски се заблагодари и на неговиот претходни, Игор Ангеловски. „Благодарност до сите, до претходникот кој...

Ристовски: Судбината е во наши раце.

0
На официјалната прес-конференција, покрај селекторот Милевски на македонската јавност се обрати и капитенот Стефан Ристовски. „Секој натпревар си носи посебна приказна....

Милевски: Моите фудбалери покажаа дека имаат голем потенцијал

0
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ја пофали играта на неговите избраници кои вечерва во Ереван ја декласираа Ерменија со 5:0. ...

Милевски: Не се откажуваме од баражот за Светското првенство

0
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски вечерва на официјалната прес-конференција во пресрет на утрешниот натпревар против Ерменија ги сподели своите очекувања за...

Квалификации СП: Барди се враќа во репрезентацијата, Етеми ново име

0
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски денеска го објави списокот со 24 фудбалери на кои ќе смета за претстојните дуели против Ерменија...