таг: меч

ВИДЕО/ Втор пораз за Реал, Јувентус славеше со 3-1

0
Јувентус со 3-1 го победи Реал Мадрид на пријателски меч во САД, тоа е втор...

Mеси со два гола, го однесе Интер Мајами во осминафиналето на...

0
Интер Мајами со 3-1 го победи Орландо Сити во меч од Лига купот, а Лео...

Прва плеј оф победа на Сакраменто Кингс, после 17 години

0
Деарон Фокс постигна 38 поени во својот прв меч во плејофот во кариерата и заедно...

Тухел со една изјавa ги налути сите навивачи на Баерн

0
Манчестер Cити доминираше против Баерн Минхен во првиот четвртфинален меч од Лигата на Шампиони (ЛШ)...

Барди: Посакувам победа против Малта, во тешката група

0
Енис Барди, во пресрет на вечерашниот квалификациски меч против Малта, на арената „Тодор Проески“, очекува...

Валтер: И јас сум тажен и разочаран од конечниот епилог

0
Еурофарм Пелистер го загуби клучниот меч од Мотор Запорожје со 25:27 и не успеа да...

Tренерот на германскиот тим откри каде ќе игра Гвардиол следната сезона

0
Стоперот на Лајпциг, Јошко Гвардиол, одигра одличен меч против Манчестер Сити во првиот осминафинален натпревар од Лигата...

Леброн на чекор до рекордот во поразот на Лејкерс

0
Денвер Hагетс со 128:108 ја „разбија“ Аталанта Xоукс во меч во кој Никола Јокиќ третпат еднопорго имаше трипл-дабл откако за 34 минути постигна...

Нојер нема да брани против Хофенхајм и Барселона?

0
Мануел Нојер, нема да може да игра на претстојниот меч со Хофенхајм бидејќи болките во рамото се уште не се целосно смирени. Ова...

(ВИДЕО) Гол-шоу на дуелот Барселона – Јувентус

0
Барселона и Јувентус одиграа 2:2 во пријателски меч одигран во Далас, како дел од турнејата средби низ...