fbpx

таг: медали

Македонските кикбоксери освоија 65 медали на „Балканс бест фајтерс 6“

0
Македонските кикбоксери освоија вкупно 65 медали – 20 златни, 21 сребрен и 24 бронзени на Меѓународниот кик бокс турнир „Балканс бест фајтерс 6“...

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

0
Со четири сребрени и две бронзени медали се закитија каратистите на клубот „Макпетрол“ на Балканското првенство за кадети, јуниори и постари јуниори што...

Македонските кикбоксери со четири медали од Европското јуниорско ВАКО првенство

0
Македонската кикбокс репрезентација се врати со четири медали од Европското јунирско кикбокс ВАКО првенство кое изминативе денови се одржа во Будва, Црна Гора....

БРАВО: Македонските каратисти со 12 медали се враќаат од ЕП

0
Македонската репрезентација во традиционално карате освои вкупно 12 медали на Европското првенство во Белград, од кои по пет златни и сребрени и два...