fbpx

таг: машка

ЗОИ: Ледецка и Карл победници во женскиот и машкиот паралел велеслалом...

0
На Олимпијадата во Пекинг претпладнево завршија трките во женска и машка конкуренција во паралел слалом – сноубординг. Кај сноубордерките златниот медал го...

Македонија на 27.февруари ќе ја дочека Грузија во СЦ „Борис Трајковски“

0
Македонската машка кошаркарска репрезентација ќе ја пречека Грузија на 27 февруари во рамки на квалификациите за Светското првенство 2023 година. Кошаркарите го...

Георгиевски: Да ја продолжиме победничка серија со Црна Гора

0
Македонската машка ракометна репрезентација вечерва од 18 часот против Црна Гора го игра клучниот натпревар за одржување на шансите за пласман во следната...

Штролц победи во Аделбоден

0
Јоханес Штролц од Австрија е победник на слаломската трка во машка конкуренција која се одржа во Аделбоден. Мануел Фелер, кој водеше по...

Врањеш: Македонија е репрезентација со ракометари кои играат со целото свое...

0
Македонската машка ракометна репрезентација во првото коло од ЕП во ракомет на (13. јануари) ќе ги одмери силите со Словенија. Селектортот на...

Победа на Македонија над Израел

0
Македонската машка ракометна репрезентација ја забележа третата победа во третиот контролен меч, овој пат одигравме добро второ полувреме за триумф над Израел од...

Македонија со тесна победа против Кувајт во Маврово

0
Македонската машка ракометна сениорска репрезентација славеше над Кувајт и во вториот тест на подготовките во Маврово. За разлика од пред два...

Митев: Огромна чест и гордост е да се биде дел од...

0
Деби-повик во сениорската машка ракометна репрезентација доби младиот среден бек, Марко Митев. Ракометарот на Бутел нагласи дека е огромна чест и задоволство што...

Ракометарите се подготвуваат во Маврово, следуваат дуелите со Кувајт

0
Македонската машка ракометна репрезентација во својата „база“ во Маврово се подготвува за претстојното Европско првенство 2022 во Унгарија и Словачка. Селекторот, Кирил...

Ракометарите со две различни земји ќе се подготвуваат пред ЕП

0
Македонската машка сениорска ракометна репрезентација на ден 22 декември ги започнува припремните активности за настап на претстојното Европското првенство. Собирот ќе се...