fbpx

таг: машката

Радовиш и Металург нема да го играат својот дуел

0
Натпреварот од 18. коло од Супер машката лига кој беше предвиден да се игра меѓу Радовиш и Металург нема да се игра во...

Македонија поразена и од Данска на ЕП

0
Машката ракометна репрезентација на Македонија со три порази на три меча го заврши Европското првенство (ЕП). По поразите од Словенија и Црна Гора...

Врањеш: Ние покажавме нервоза, но покажавме и дека сме добар тим

0
Селекторот на машката ракометна репрезентација на Словенија Љубомир Врањеш е задоволен од играта на своите момци, бидејќи игра со балканска репрезентација и во...

Македонските ракометари ги продолжуваат подготовките пред ЕП во Скопје

0
Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија ја започна втората фаза од подготовките за настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Првата...

Кире Лазаров го скрати списокот за подготовките за ЕП (ФОТО)

0
Селекторот на машката ракометна селекција на Македонија Кирил Лазаров ги избра ракометарите со кои ќе ги започне подготовките за претстојното Европско првенство во...

Машката кошаркарска селекција е на 29.место во Европа, 52 позиција во...

0
Машката кошаркарска репрезентација на Македонија забележа скок од едно место на ранг листата на ФИБА и во моментот е на 29. место во...

Кирил Лазаров го објави списокот за ЕП за ракометари

0
Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за Европското првенство, кое во јануари следната година...

Пораз на македонските кошаркари во Украина

0
Машката кошаркарската репрезентација на Македонија одигра уште еден натпревар во рамките од квалификациите за пласмна на Светското првенство и претрпе пораз на гостувањето...

Бајиќ: Мора да одиме понатаму,има уште натпревари да се играат

0
По натпреварот, селекторот на машката кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ им честита на играчите за доброто издание во првото полувреме и искрено се надева...

Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Киев (ФОТОГАЛЕРИЈА)

0
Машката кошаркарската репрезентацијата на Македонија го одработи единствениот тренинг во „Палатата на спортовите“ во Киев во пресрет на дуелот со селекцијата на Украина...