fbpx

таг: „Марка“

Марка: Мбапе бара трансфер, прва опција е Ливерпул

0
Според шпанската „Марка“, Килијан Мбапе е во конфликт со неговиот тим Пари Сен Жермен и побарал трансфер...

„Марка“ го исмеа Чави поради неговата последна изјава

0
Шпанскиот медиум „Марка“ кој важи близок до Реал Мадрид не чекаше многу па се обиде да го понижи новиот тренер на Барселона поради...

(ФОТО) Еве како ќе изгледа спектакуларната внатрешност на „Сантијаго Бернабеу“

0
„Марка“ во пресрет на вечерашниот натпревар меѓу Реал Мадрид и Шахтјор објави нови детали поврзани за реконструкцијата на „Сантијаго Бернабеу“. Реал во...

Финансиски проблеми за Барселона, ќе ја продава една од ѕвездите

0
Шпанска „Марка“ објави дека поради финансиските проблеми на Барселона, Антоан Гризман наскоро би можел да има нов клуб. Имено, Каталонскиот тим мора да...

Промовирана поштенската марка по повод македонските фудбалери на ЕУРО2020

0
Поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на Европско првенство во фудбал 2020 промовираше денеска АД Пошта на Северна Македонија. ...

„Марка”: Југославија ќе ја прекинеше доминацијата на САД во кошарка

0
Најтиражниот шпански спортски весник „Марка” во анализа на влијанието што кошаркарите од некогашните југословенски простори го имаат...

„Марка“ тврди: Меси останува во Барселона

0
Најугледниот шпански весник „Марка“ тврди дека Лионел Меси ќе остане во Барселона, иако се уште нема најава...

Барселона се обидела да го договори Алаба пред носот на Реал

0
Мадридскиот весник „Марка“ пишува дека Барселона сакала да го ангажира Давид Алаба пред пред носот на Реал Мадрид, но не успеала во...