fbpx

таг: Лоренцо

Инсиње летово ќе се пресели во Торонто, трансферот е договорен

0
Играчот од средниот ред на Наполи, Лоренцо Инсиње ќе се пресели во Торонто ова лето. Според инсајдерот Фабрицио Романо, 30-годишниот Италијанец одлучи...

Њукасл може да го ангажира Инсиње бесплатно следното лето

0
Њукасл покажува интерес за напаѓачот на Наполи, Лоренцо Инсиње, објави новинарот Николо Шира. Англискиот клуб ја следи моменталната ситуација на 30-годишниот Италијанец...

Инсиње сака да добие седум милиони евра за продолжување на договорот...

0
Напаѓачот на Наполи, Лоренцо Инсиње може да го продолжи договорот со клубот, тврди новинарот Николо Шира. Според Шира, 30-годишниот Италијанец бара четиригодишен...