таг: лига

Севилја во финансиска криза, ги продава марконаците Бону и Ен Несири

0
Севилја и покрај успешната сезона, во која ја освои Лига Европа и се избори за...

Гостивар се збогува со шестмина од првиот тимот

0
Екипата на Гостивар како второпласирана екипа во Втората лига сезона обезбеди враќање во фудбалската елита,...

Воска Спорт и Имери не најдоа заеднички јазик

0
По историската сезона и влезот во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), екипата на Воска Спорт...

Првата Mакедонска Фудбалска Лига, нема трпение за тренери

0
Првата Mакедонска Фудбалска Лига (ПМФЛ) често носи тренерски смени. Оваа сезона 10 од 11 учесници сменија тренери и затоа македонскиот шампионат е на...

Рома и Севилја се борат за петтиот учесник во Лигата на...

0
Рома и Севилја ќе играат во финалето во Лига Европа на 31 мај на „Ференц Пушкаш“ во Будимпешта, во битка за нов европски...

Се повреди судијата, па на трибините беше пронајден нов!

0
На натпреварот од третата лига во Германија меѓу Вехен и Мепен на загревањето пред почетокот...

Познати се сите учесници во полуфиналето на Лига Европа и Лига...

0
Големо враќање на италијанските екипи и во Лига Европа. Само еден ден откако Италија дозна дека ќе има финалист во Лигата на шампионите...

Рекорден број тренерски смени во Премиер лигата

0
Двајца тренери вчера остана без работа во англиската Премиер лига. Менаџерите ги отпуштија Лестер и...

Реал Мадрид го договорил Мбапе, ама и уште две екстра засилувања

0
Реал Мадрид е пред освојување на шампионската титула во Ла Лига, а претседателот Флорентино Перез наголемо работи...

Радовиш и Металург нема да го играат својот дуел

0
Натпреварот од 18. коло од Супер машката лига кој беше предвиден да се игра меѓу Радовиш и Металург нема да се игра во...