fbpx

таг: Лестер

Изјава на Клоп по поразот од Лестер

0
Ливерпул вчера со 1:0 беше поразен на гостувањето кај Лестер во Премиер лигата, а единствениот погодок беше...

Салах по четири години промаши пенал

0
Ливерпул доживеа пораз на гостувањето кај Лестер (1-0) во натпревар од 20. коло во англиската Премиер-лига. „Црвените...

ВИДЕО/Тежок инцидент во Англија, навивач удри противнички фудбалер

0
Тежок инцидент се случи во натпреварот помеѓу Нотингем Форест и Лестер, кога еден навивач влезе на теренот...

Лестер еден месец без Џејми Варди

0
Менаџерот на англискиот фудбалски прволигаш Лестер, Брендон Роџерс, изјави вечерва дека неговиот тим во следните 30 денови ќе биде без услугите на најдобриот...

Клоп за поразот од Лестер: Тоа беше многу чуден натпревар

0
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Лестер (0:1) во 20. коло од Премиер лигата, призна дека противникот го заслужил овој резултат....

Наполи на крилјата на Македонецот: Два гола на Елмас против Лестер...

0
Наполи и Лестер ни приредуваат вистинска голеада во Неапол. По 53. минути игра на семафорот стои преднсот од 3-2 за неаполитанците, а најголема...

Лестер убедлив, Сити со домашна победа

0
Тимот на Лестер на домашен терен го совлада тимот на Ватфорд со конечни 4:2, и на тој начин ги освои бодовите. Со...

Лестер лесен плен за Челси

0
Лондонски Челси во 12. коло од Премиер лигата го совлада Лестер како гостин со убедливи 3:0. Тимот на Томас Тухел...

Навивачите во шок, управата на Манчестер Јунајтед му верува на Солскјер

0
Поразот од Лестер предизвика излив на гнев и барање за итни промени од управата на Јунајтед, од страна на навивачите на „Ѓаволите“. ...

ВИДЕО: Каква одбрана на Каспер Шмајхел, еден од заслужните што Лестер...

0
Лестер го совлада Манчестер Сити во Комјунити Шилд, или англиски суперкуп, традиционално пред почетокот на новата сезона, со 1:0 и со тоа не...