таг: Лекарскиот

Киеза ќе пропушти шест месеци поради повреда на коленото

0
Лекарскиот преглед ја потврди повредата на лигаментите на коленото кај напаѓачот на Јувентус, Федерико Киеза. Фудбалерот ќе пропушти околу шест месеци, тврди...

Нејмар нема скршеница, неизвесно е кога ќе се врати на теренот

0
Лекарскиот преглед на напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар не откри скршеница на ногата кај фудбалерот, пренесува „Ле Паризиен“. Дваесет и осумгодишниот Бразилец...