fbpx

таг: Леброн

Леброн Џејмс го престигна Коби Брајант и се искачи на врвот...

0
Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс се искачи на врвот на листата по поени во историјата на НБА-натпреварите играни на Божик. ...

Кралот го победи коронавирусот! Леброн Џејмс се враќа за дербито во...

0
Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс Леброн Џејмс се враќа во тимот по двата негативни теста на корона вирусот. – Џејмс беше...

Леброн позитивен на коронавирусот, НБА воведува драстична мерка

0
Леброн Џејмс е надвор од тимот на Лејкерс и влезе во здравствен безбедносен протокол поради коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Според новите правила...

Леброн смета дека не треба да биде суспендиран

0
Ѕвездата на Лејкерси, Леброн Џејмс, ја коментираше одлуката на НБА да го суспендира на еден натпревар поради инцидентот со центарот на Детроит пистонс,...

Леброн се обиде да стапи во контакт со Стјуарт за да...

0
Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс се обидел да стапи во контакт со центарот на Детроит, Исаја Стјуарт за да се извини...

ХАОС ВО НБА: Леброн исклучен поради удирање со лакт на Стјуарт...

0
Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс беше исклучен ноќеска на натпреварот со Детроит. Џејмс на девет минути до крајот на третата...

Ќе се врати ли Леброн Џејмс во петок во тимот против...

0
Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс може да се врати во тимот против Бостон на 19 ноември, објави на Твитер инсајдерот...

Пристигнаа првите информации за повредата на Леброн Џејмс (ВИДЕО)

0
Леброн Џејмс го напушти вечерашниот натпревар против Атланта хоукс во Стејплс центарот. Sвездата на Лос...

ВИДЕО: НБА Ол-стар меч, тимот на Леброн го совлада тимот на...

0
Тимот на Леброн Џејмс славеше против тимот на Кевин Дурент со 170:150 во 70-тото издание на Ол-стар...

Леброн им даде 4+ на Лејкерс за првите 10 натпревари

0
Најдобриот играч на Лејкерс, Леброн Џејмс го оцени ефектот на актуелниот шампион по првите десет натпревари во сезоната. – Мислам дека игравме...