таг: Лајпциг

Сепак Мегваер останува најскапиот дефанзивец во Премиер Лигата

0
Јошко Гвардиол се сели од Лајпциг во Манчестер Сити. По долги преговори се беше договорено...

Јошко Гвардиол, денеска потпишува за Манчестер Сити?!

0
Долго се чека на трансферот на Јошко Гвардиол од Лајпциг во Манчестер Сити. „Билд“ ја...

Гвардиол во Манчестер Сити за 100 милиони евра

0
Хрватскиот репрезентативец Јошко Гвардиол е нов играч на Манчестер Сити. Лајпциг и Манчестер Сити конечно...

ВИДЕО / Лајпциг е првиoт финалист на германскиот Куп

0
РБ Лајпциг се првите финалисти на германскиот Куп, откако со неверојатно прво полувреме ги збришаа...

“Ако Халанд ги урне сите рекорди на 22 години, потоа ќе...

0
Ерлинг Халанд беше стрелец на пет гола против Лајпциг во триумфот на Манчестер Сити од...

Tренерот на германскиот тим откри каде ќе игра Гвардиол следната сезона

0
Стоперот на Лајпциг, Јошко Гвардиол, одигра одличен меч против Манчестер Сити во првиот осминафинален натпревар од Лигата...

Јошко Гвардиол, реши да остане во Лајпциг

0
Лајпциг не планира разделба со хрватскиот репрезентативец Јошко Гвардиол. Младиот дефанзивец, беше еден од најдобрите играчи на...

Директорот на Лајпциг го открива планот на клубот за Олмо и...

0
Лајпциг нема да може уште долго да го задржи Дани Олмо и Јошко Гвардиол во тимот, но...

Лајпциг го постави Марко Розе за нов тренер

0
Нов тренер на германскиот бундеслигаш Лајпциг е Марко Розе (45). Германскиот стручњак ќе го наследи Доменико Тедеско,...

Лајпциг го отпушти тренерот

0
Фудбалскиот клуб РБ Лајпциг денеска го отпушти тренерот Џеси Марш.Американскиот стручњак заминува по само пет месеци на тренерската функција во редовите на германската...