таг: Кошаркарското

Еуро Никел го совлада Работнички, Ангели декласирани од Кожув

0
Во кошаркарското првенство на Македонија попладнево на програмата беа два натпревари. Еуро Никел ја продолжи триумфалната низа совладувајќи го Работнички со 95:77. ...

Кошаркарската Евролига пред распад?

0
Кошаркарското клубско натпреварување во Европа „виси во воздух“. Вака изгледа текстот напишан од шпанскиот „Мундо Депортиво“, повикувајќи се на свои извори по двата...