fbpx

таг: Кошаркарската

„Чаир 2030“ е нов член на кошаркарската Супер-лига

0
Кошаркарската екипа „Чаир 2030“ заедно со Струмица се нови членови на Суперлигата во Македонија. Чаирчани ја завршија...

Поради коронавирусот одложени 8 дуели во кошаркарската Евролига

0
Раководството на кошаркарската Евролига одложи вкупно осум дуели, кои требаше да се одиграат утре и задутре, поради зголемениот број заразени со коронавирус во...

Нема прекин на Евролигата

0
Челниците на клубовите кои се дел од кошаркарската Евролига, денеска имаа состанок на кој беше решено дека и покрај зголемениот број на заразени...

Леброн Џејмс го поистовети Ковид-19 со настинка

0
Додека бројот на заразени и хоспитализирани во САД забрзано расте, кошаркарската ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, крена прашина во јавноста со...

Одложен уште еден натпревар во кошаркарската Евролига поради коронавирус

0
Натпреварот од 18. коло во кошаркарската Евролига меѓу Милано и Алба е одложен поради неколку случаи на коронавирус во редовите на италијанскиот тим,...

Македонската кошарка остана без уште еден врвен спортист, почина Сашо Лазаров...

0
Македонската кошарка денеска остана без уште едно познато име. Кошаркарската федерација информира дека почина Сашо Лазаров (1968-2021), човекот кој беше синоним за...

Куманово со втор триумф во серија, ФМП Академија до победа на...

0
Академија ФМП ја запиша третата победа по ред во кошаркарската Суперлига, откако вечерва славеше со 90-89 против ТФТ Скопје, додека Куманово го...

Американскиот „дрим-тим“ има нов селектор

0
Стив Кер и официјално е новиот селектор на кошаркарската репрезентација на САД, објавија американските медиуми. Тој доаѓа на местото на...

ТФТ поразен од Сигал Приштина

0
Во БИБЛ кошаркарската лига тимот на ТФТ загуби на гостински терен од Сигал Приштина со 80-73. По оваа победа Сигал се искачи...

Пораз на македонските кошаркари во Украина

0
Машката кошаркарската репрезентација на Македонија одигра уште еден натпревар во рамките од квалификациите за пласмна на Светското првенство и претрпе пораз на гостувањето...