fbpx

таг: кошаркари

МЗТ Скопје Аеродром се засили со Војдан Стојановски

0
Еден од најдобрите македонски кошаркари Војдан Стојановски во иднина ќе го носи дресот на македонскиот шампион МЗТ Скопје. Долгогодишниот македонски репрезентативец ја...

Познат тимот со кој ќе се спротиставиме на Шпанија (ФОТО)

0
Селекторот Драган Бајиќ го објави конечниот список на кошаркари со кои ќе и се спортистави на Шпанија, актуелниот светски првак гостува во Скопје,...

Селекторот на Шпанија ги одбра патниците за Скопје

0
Осум кошаркари отпаднаа од комбинација за настап против Македонија, пред почетокот на подготовките на шпанската репрезентација за првиот ФИБА прозорец од квалификациите за...

Двајца кошаркари позитивни на Ковид-19 во НБА

0
Само двајца кошаркари во НБА биле позитивни на тестирањата за коронавирус, извршени во периодот од 16. до 24. декември, соопшти денеска раководството на...

Харден непрепознатлив се појави на паркетот: „Брадата“ во предебело издание за...

0
Еден од најдобрите кошаркари во историјата на НБА лигата, Џејмс Харден вчера го привлече вниманието со неговото непрепознатливо издание кога се појави на...