таг: Кошаркарите

Бостон Селтикс се пласираа во финалето на Источната Kонференција

0
Кошаркарите на Бостон Селтикс се пласираа во финалето на Источната Kонференција. Селтикс во мајсторката ја декласираа Филалделфија со 112:88. Блескаше Џејсон Тејтум со...

Денвер го совладаа Феникс на домашен терен, имаат предност од 3-2

0
Кошаркарите на Денвер го совладаа Феникс на домашен терен со 118:102 и имаат предност од 3-2 во серијата од второто коло од плејофот...

Реал го освои Белград и „мајсторката“ ќе се игра во Мадрид

0
Кошаркарите на Реал Мадрид успеаја да победат и на вториот натпревар во Белград (78:85) и...

Мајами Хит и ЛА Лејкерс поведоа со 3:1 против Милвоки Бакс...

0
Кошаркарите на Мајами Хит и ЛА Лејкерс поведоа со 3:1 во плеј-оф сериите против Милвоки Бакс, односно Мемфис Гризли. Неверојатниот Џими Батлер...

Барселона подобра во кошаркарското „Ел Класико“

0
Кошаркарите на Барселона го совладаа вечниот ривал Реал Мадрид во 27. коло од шпанската АЦБ-лига...

Евролигата ќе има нов шампион, Анадолу Ефес остана без плеј-оф

0
Кошаркарите на Фенербахче го совладаа Анадолу Ефес со 103:86 во турската пресметка во „Улкер Арена“...

Првиот тренер на МЗТ, позитивен на коронавирусот

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром, утринава тргнаа на пат кон Сплит, каде што утре од...

Атланта обезбеди пласман во баражот, Денвер во плеј-офот од првата позиција

0
Кошаркарите на Атланта на свој терен убедливо го совладаа Вашингтон со 134-116 и со тоа обезбедија пласман во баражот. Хоукси го забележаа третиот...

Феникс, четвртиот тим од Западoт кој обезбеди пласман во плеј-офот

0
Кошаркарите на Феникс Cанс го совладаа Сан Антонио Cпарс со 114:95 и станаа четвртиот тим од Западната конференција кој обезбеди пласман во плеј-офот...

Денвер подобар од шампионот, Дончиќ промаши шут за победа

0
Кошаркарите на Денвер Нагетс во третиот натпревар без Никола Јакиќ, ја забележаа првата победа. Денвер...